Tejaca.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tejaca.darkbb.com

İnternet Dünyasının En Seviyeli En Kaliteli Forum Sayfası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Tejaca.FM
EN SON MESAJLAR
Konu Yazan GöndermeTarihi
Perş. Ağus. 04, 2022 5:01 am
C.tesi Ekim 07, 2017 8:13 am
C.tesi Ekim 07, 2017 7:37 am
Ptsi Mart 19, 2012 9:29 am
Cuma Kas. 25, 2011 5:42 am
Paz Eyl. 25, 2011 2:35 am
C.tesi Haz. 11, 2011 1:46 pm
C.tesi Haz. 11, 2011 12:44 pm
C.tesi Haz. 11, 2011 12:21 pm
Cuma Mayıs 27, 2011 12:14 pm
En iyi yollayıcılar
TEJA
Düşünmeden Evlenmeyin IbackcatgdDüşünmeden Evlenmeyin IvotingbarDüşünmeden Evlenmeyin Ivotercap 
Kralicem
Düşünmeden Evlenmeyin IbackcatgdDüşünmeden Evlenmeyin IvotingbarDüşünmeden Evlenmeyin Ivotercap 
S3rserii
voyagerm
By_SeRSeRi
Amon-Ra
SABRİ
DaRLiNG
kurtCHEbe
torex

Düşünmeden Evlenmeyin

2 posters
YazarMesaj
TEJA
Yönetim
Yönetim
TEJA

Kadın
Lakap : TEJA
Tecrübe :
Düşünmeden Evlenmeyin Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Düşünmeden Evlenmeyin Right_bar_bleue

Madalyalar : Düşünmeden Evlenmeyin 2c86f87e84e0330c97a7945abd3f976d
Rep :
Düşünmeden Evlenmeyin Left_bar_bleue24 / 10024 / 100Düşünmeden Evlenmeyin Right_bar_bleue

Düşünmeden Evlenmeyin Empty
MesajKonu: Düşünmeden Evlenmeyin   Düşünmeden Evlenmeyin Pixel_10Paz Ara. 13, 2009 5:07 am

Düşünmeden Evlenmeyin Wedding002

Evlenecek kişilerin evlilik hayatlarında mutlu olmaları için şu noktalara dikkat etmeleri gerekir:

1. Evliliği aceleye getirmeyin

Evlilik, dizi filmlerdeki gibi pembe düş değildir. İki bilinmeyenli bir denklem gibidir. Bünyesinde birtakım problemler olacaktır. Evliliğe hazır olmadan evlenmeye kalkışmayın.

2. Deli gibi seviyorum
"Deli gibi sevmek" mutlu olmaya yetmez. Denklik de önemlidir. Sadece siz değil, aileniz de denk olmalı. Kültür seviyenizden dinî inançlarınıza kadar her şeyiniz. Birbirini "deli gibi severek" nikâh memurunun önüne koşan nice gençler, denk olmadıkları için üç gün sonra soluğu hakim karşısında almışlardır. Arabanızı da çok seversiniz ama benzin olmadan onu iterek ne kadar götürebilirsiniz?

3. Ailem beni anlamıyor
"Ailem beni anlamıyor" yerine onların da fikirlerine değer verin. Bütün anne-babalar, çocuklarının mutlu olmasını ister. Kesinlikle art niyet taşımazlar. Eğer itiraz ediyorlarsa mutlaka bir bildikleri vardır. "Çünkü gençlik damarı, akıldan ziyade hissiyatı dinler. His ve heves ise kördür, âkıbeti göremez." (Gerçi çocuklarının iyiliğini düşündüklerini sanarak kendi istedikleriyle evlendirmek isteyen aileler de vardır.)

4. Önce kendinizi tanıyın

Nasıl birisiniz? Sinirli, sakin, kıskanç, bunun gibi hangi huylarınız var? Evleneceğiniz aday nasıl olmalı ki, onunla anlaşabilesiniz? Önce kendinizi tanıyın.

5. Adayınızı iyi tanıyın

Kendinizi tanıdıktan sonra da adayınızı iyi tanıyın. Bunun için ailenizden yardım isteyin. Çünkü yıllarca flört ettikleri halde evlendikten sonra "seni tanıyamamışım" diyenlerin sayıları hayli kabarıktır.

6. Kendinizle barışık olun

Kendisiyle kavgalı olan, eşiyle de kavgalı olur. Şayet depresyondaysanız veya psikolojik başka bir rahatsızlığınız varsa tedavi olun. Tedavi olmadan asla evlenmeye yanaşmayın. Hem kendinizi hem de eşinizi bedbaht edersiniz.

7. Sakın yalan söylemeyin
Nikâh masasına kadar "evet", ondan sonra "her şey bitti" mantığıyla hareket etmeyin. "Nasıl olsa ben ona dediğimi yaptırırım." veya "onu değiştiririm" düşüncesiyle kendinizi kandırmayın. Çünkü sonradan hiçbir şeyi değiştiremezsiniz.

8. Olgunlaşın

Evlilikte olgunluk çok önemlidir. Çocuk tabiatlı, en küçük şeyde küsen, alıngan, şımarık ve bir ailenin sıkıntısını göğüslemekten aciz insanlar, eşlerini mutlu edemedikleri gibi kendileri de mutlu olmazlar.

9. Maddiyata dikkat!

Aşırı derece maddiyata önem veren adaylardan uzak durun. Çünkü madde mutluluk değil, mutluluğa basamaktır.

10. Fazla beklentide olmayın

Evlilikten çok şey bekleyenler, mutsuz olurlar. Evlilik güzel şey! Fakat o güzelliğe ulaşmak emek ister, alın teri ve çaba ister. Bunu bilerek ve evlilikten olağanüstü mutluluk beklemeyerek evlenenler, daha çok mutlu olurlar.

11. Hayalperest olmayın

Realist davranın. Hayal ülkesinin bulutlarında gezenler, dünya gerçekleriyle yüzleşemezler. İlk gerçekle karşılaştıklarında kafalarını sert kayaya çarparlar.

Gülay Atasoy
https://tejaca.yetkin-forum.com
voyagerm
Yazar
Yazar

Erkek
Tecrübe :
Düşünmeden Evlenmeyin Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Düşünmeden Evlenmeyin Right_bar_bleue

Madalyalar : Düşünmeden Evlenmeyin B63e253d83108bd215cce7e76d8f72bb
Rep :
Düşünmeden Evlenmeyin Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Düşünmeden Evlenmeyin Right_bar_bleue

Düşünmeden Evlenmeyin Empty
MesajKonu: Geri: Düşünmeden Evlenmeyin   Düşünmeden Evlenmeyin Pixel_10Perş. Ara. 24, 2009 11:32 am

:)
1...HİÇ ACELE ETMEDİM.....
2...AKILLICA SEVİYORUM....
3...AİLEM ARTIK YANIMDA...
4...BEN BENİM....
5...HİÇ ACELE ETMEDİĞİMİ SÖYLEMİŞTİM....
6...BEN YİNE BENİM...
7...ÇOK KÖY GEZDİM...
8...OLGUNLAŞIYORUM....
9...EV AİDATLARI ÇOK ZORLUYOR BENİ:)
10...HİÇ ACELE ETMEDİM...ÇOK ŞEY KAZANDIM... BEKLİYORUMDA...
11...DİSİPLİNLİYİM...

Düşünmeden Evlenmeyin
1 sayfadaki 1 sayfası